• Obróbka CNC Rzeszów

    Realizujemy usługi frezowania CNC dla firm i instytucji a także klientów indywidualnych z Rzeszowa oraz na terenie całej Polski. Dysponujemy nowoczesnym centrum obróbczym CNC o dużym polu roboczym. Wielkość robocza naszego maszyny CNC to 3050x2100x600 mm, co daje nam możliwość obrabiania materiałów w obróbkach 2D a także 3D, detali o dużych gabarytach. Frezujemy drewno, HPL, sklejkę, MDF, różne tworzywa sztuczne takie jak PCV, polietylen czy pleksi oraz wiele innych materiałów.

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Uwaga: jesteśmy firmą z siedzibą we Wrocławiu, ale obsługujemy Klientów z całej Polski, poprzez kurierów.

Frezowanie CNC Rzeszów

Frezowanie CNC w Rzeszowie

Dzięki mocowaniu materiału na stole maszyny CNC za pomocą podciśnienia obrabiamy jednocześnie wiele małych detali lub kilka większych, bez potrzeby używania mocowania mechanicznego. Taki rodzaj mocowania ma jeszcze taką zaletę że pozwala na praktycznie nie ograniczony dostęp narzędzia do materiału ze względu na brak mechanicznych mocowań. Nasza maszyna CNC jest jeszcze wyposażona w podzielnicę czyli frezarko tokarkę, na której możemy zamocować materiały o długości do 1700mm oraz średnicy 600mm. Tokarko frezarka jest zintegrowana z wrzecionem maszyny co daje możliwość frezowania podobnego do toczenia czyli uzyskiwania brył obrotowych a także frezowania nieregularnych, swobodnych brył 3D, o praktycznie dowolnych kształtach, których to na tokarce już wykonać się nie da.

Frezowanie CNC płyt MDF w Rzeszowie

Frezujemy płyty MDF o gabarytach najczęściej występujących w sprzedaży czyli 2800x2070mm, w grubościach od 5 do 200mm. Najczęściej w płytach 18 czy 21mm frezujemy fronty meblowe lub inne elementy mebli czy wystroju wnętrz. W grubszych płytach które często są klejone z wielu płyt aby uzyskać pożądaną grubość frezujemy najczęściej modele 3d do różnych zastosowań. Frezujemy także różnego rodzaju negatywy do produkcji form np wykorzystywanych do odlewów. Płyty MDF w trakcie frezowania są najczęściej mocowane do stołu maszyny CNC za pomocą próżni co daje możliwości szybkiej obróbki wielu detali, wieloma różnymi narzędziami.

Frezowanie HPL Rzeszów

HPL to materiał powstały w z połączenia włókien drzewnych z żywicami. Najczęściej stosowany jest do wykonywania elewacji budynków, elementów wyposażenia wnętrz i okładzin ściennych, mebli a także elementów technicznych wykorzystywanych na halach produkcyjnych oraz do obudów i części maszyn. HPL występuje w płytach o różnych gabarytach i w kilku grubościach, najczęściej od 4 do 15mm. W płytach HPL frezujemy różnorodny kształty, otwory czy kieszenie, zgodnie z przekazanym projektem przez klienta. Na naszym centrum obróbczym CNC możemy frezować płyty o długości do 3050mm, dzięki czemu realizujemy zamówienia całkiem dużych gabarytów. Materiał HPL bardzo dobrze się obrabia w technologii frezowania CNC. Po obróbce powierzchnie i krawędzie materiału są gładkie i estetycznie wykończone i dzięki tym właściwościom HPL często jest wybieranym materiałem do wykonywania grawerowania oznaczeń czy logotypów.

Cięcie sklejki Rzeszów

Realizujemy zlecenia frezowania CNC sklejki dla klientów z Rzeszowa a także na terenie całej Polski. Frezujemy sklejkę w wielu rozmiarach a najpopularniejsze to 2500x1250mm, 3000x1500mm czy 1525x1525mm które występują w różnych grubościach oraz rodzajach. Najpopularniejsza to sklejka brzozowa ale występują także sklejki z innych gatunków drewna. Najczęściej frezujemy sklejkę o grubości od 4mm do 30mm, zdarza się jednak, że obrabiamy sklejki grubości 50mm a nawet 80mm. Sklejka w trakcie obróbki jest przymocowana do stołu maszyny CNC za pomocą próżni co daje nam możliwość wykonywania precyzyjnych nawiertów, kieszeni a także wycinania prostych oraz tych skomplikowanych kształtów. Ze sklejki najczęściej realizujemy elementy mebli, techniczne elementy maszyn i ich obudowy, elementy wystroju wnętrz, zabudowy samochodów dostawczych i wiele innych.

Frezowanie w drewnie Rzeszów

Drewno to materiał, który bardzo dobrze się obrabia w technologii frezowania CNC. Najczęściej obrabiane gatunki to twarde drewno takie jak: dąb, jesion, buk, orzech amerykański, orzech europejski, czereśnia, klon i wiele innych. Obrabiamy także drewno iglaste wykorzystywane do konstrukcji jak np. świerk. Drewno w przeważającej ilości przypadków jest obrabiane w formie klejonek występujących w płytach, w różnych wielościach i grubościach. Dla potrzeb realizacji różnych wizji klientów wykonujemy także odpowiednie klejonki pod konkretne projekty. Klejonki z jakich korzystamy są wykonywane z lameli litych a także z mniejszych lameli łączonych na mikrowczepy. Półfabrykaty drewniane bardzo dobrze nadają się do realizacji modeli 3D. Drewno po obróbce posiada gładką powierzchnię i jest estetyczne, dla potrzeb lakierowania wymaga obróbki szlifowania. W zależności od planowanej obróbki oraz gabarytu detali, przygotowane do frezowania półfabrykaty drewniane można mocować do stołu maszyny CNC za pomocą podciśnienia lub mechanicznie przy pomocy specjalnych zacisków i uchwytów.     

Frezowanie CNC modeli 3D Rzeszów

Realizujemy modele 3d w wielu materiałach, takich jak drewno, styrodur, MDF czy różnego rodzaju pianki. Modele 3D frezujemy na centrum obróbczym CNC o polu roboczym 3050x2100x600mm, co daje nam możliwość wykonywania projektów  o dużych gabarytach. Nasze centrum CNC jest wyposażone w podzielnicę czyli tokarko-frezarkę. Możemy na niej umieścić materiał od długości do 1700mm oraz średnicy 550mm. Na podzielnicy możemy realizować nieregularne bryły o skomplikowanych kształtach. Dla realizacji frezowania CNC modeli 3D należy przygotować projekty w plikach takich jak STEP czy STL czy OBJ. Projekty powinny być przygotowane w skali 1:1 w milimetrach.

Dlaczego warto skorzystać z usług CNC w Rzeszowie oferowanych przez Desgen

Pomagamy naszym klientom w doborze materiału najbardziej odpowiedniego do realizacji danego projektu, a także doradzamy najbardziej optymalne rozwiązania, które mają ca celu redukcję czasu obróbek a co się z tym wiąże redukcję kosztów produkcji. Wykonujemy frezowanie CNC dla naszych klientów w Rzeszowie ale także w pozostałych miastach, na terenie całej Polski. Realizujemy zlecenia jednostkowe a także produkcję seryjną. Do produkcji w technologii frezowania CNC wykorzystujemy nasz materiał lub powierzony przez klienta. Współpracujemy z wieloma dystrybutorami materiałów drewnopochodnych oraz tworzyw sztucznych, możemy zorganizować wiele materiałów występujących w sprzedaży. Zapraszamy do kontaktu.

Przykładowe realizacje, Frezowanie CNC

Call Now Button