Co to jest Dibond?

Dibond to materiał, który składa się z rdzenia wykonanego z polietylenu, który jest umieszczony pomiędzy dwiema warstwami aluminium. Dibond stosuje się we wnętrzach oraz na zewnątrz budynków. Jest odporny na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz wysokie różnice temperatur. Można go lakierować i malować. Łatwo się go obrabia. Frezowanie w Dibondzie jest popularną formą obróbki tego materiału

Materiały takie jak Dibond doskonale nadają się do obróbki skrawaniem. Możemy wycinać z nich różne kształty i wzory. Grawerowanie Dibondu jest bardzo precyzyjne ze względu na duża jednorodność obu materiałów wchodzących w skład kompozytu. Z Dibondu najczęściej wykonuje się szyldy, litery, cyfry, logotypy, systemy oznakowania.

Frezowanie dibondu – proces obróbki CNC w Desgen

Płyty Dibond występują w różnych formatach. Wykonujemy frezowanie Dibondu na centrum obróbczym CNC o polu roboczym 3050 x 2100 mm. Jesteśmy w stanie frezować w Dibondzie duże elementy lub wielu mniejszych elementów, podczas jednego procesu obróbki. Płyty w trakcie frezowania są mocowane na stole roboczym maszyny za pomocą podciśnienia. Dzięki temu mamy możliwość wykonywania frezowania w Dibondzie detali na całej powierzchni płyty, bez potrzeby stosowania dodatkowych mocowań.

Frezowanie dibondu – jak przygotować pliki do obróbki CNC ?

Do realizacji frezowania Dibondu należy przygotować projekty w plikach wektorowych, w jednym z następujących formatów: DWG, DXF, AI, EPS. Przygotowując pliki należy pamiętać, aby wszystkie wektory były zamknięte, a także, żeby projekt był wykonany w skali 1:1, w milimetrach

Ze względu na lokalizację wykonujemy frezowanie w Dibondzie we Wrocławiu, ale przyjmujemy też zlecenia z całej Polski. Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji projektu lub w przygotowaniu plików do frezowania CNC, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci w tym pomożemy. Odpowiemy na wszystkie pytania oraz zaplanujemy wykonanie obróbki optymalizując czas jej realizacji. Jeśli planujesz projekty uwzględniające frezowanie Dibondu napisz lub zadzwoń, porozmawiamy o najkrótszej drodze do realizacji Twojej wizji.

Frezowanie dibondu cena

Wyceniając usługę frezowania dibondu zależy od samego projektu, czyli geometrii jaką ma zostać wyfrezowana, od wielkości oraz ilości elementów. Aby wycenić frezowanie CNC dibondu potrzebujemy otrzymać projekt elementów do frezowania w pliku wektorowym. Wycenimy zlecenie najszybciej jak będzie to możliwe.

 

Realizujemy także następujące usługi: 

  • Frezowanie w Alucobondzie 
  • Frezowanie w Plabondzie
  • Frezowanie w Reynobondzie
  • Frezowanie w Tubondzie

Frezowanie dibondu – przykładowe realizacje:

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button