Co to jest Dibond?

Dibond to materiał, który składa się z rdzenia wykonanego z polietylenu, który jest umieszczony pomiędzy dwiema warstwami aluminium. Dibond stosuje się we wnętrzach oraz na zewnątrz budynków. Jest odporny na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz wysokie różnice temperatur. Można go lakierować i malować. Łatwo się go obrabia. Frezowanie w Dibondzie jest popularną formą obróbki tego materiału

Materiały takie jak Dibond doskonale nadają się do obróbki skrawaniem. Możemy wycinać z nich różne kształty i wzory. Grawerowanie Dibondu jest bardzo precyzyjne ze względu na duża jednorodność obu materiałów wchodzących w skład kompozytu. Z Dibondu najczęściej wykonuje się szyldy, litery, cyfry, logotypy, systemy oznakowania.

Frezowanie dibondu – proces obróbki CNC w Desgen

Płyty Dibond występują w różnych formatach. Wykonujemy frezowanie Dibondu na centrum obróbczym CNC o polu roboczym 3050 x 2100 mm. Jesteśmy w stanie frezować w Dibondzie duże elementy lub wielu mniejszych elementów, podczas jednego procesu obróbki. Płyty w trakcie frezowania są mocowane na stole roboczym maszyny za pomocą podciśnienia. Dzięki temu mamy możliwość wykonywania frezowania w Dibondzie detali na całej powierzchni płyty, bez potrzeby stosowania dodatkowych mocowań.

Frezowanie dibondu – jak przygotować pliki do obróbki CNC ?

Do realizacji frezowania Dibondu należy przygotować projekty w plikach wektorowych, w jednym z następujących formatów: DWG, DXF, AI, EPS. Przygotowując pliki należy pamiętać, aby wszystkie wektory były zamknięte, a także, żeby projekt był wykonany w skali 1:1, w milimetrach

Ze względu na lokalizację wykonujemy frezowanie w Dibondzie we Wrocławiu, ale przyjmujemy też zlecenia z całej Polski. Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji projektu lub w przygotowaniu plików do frezowania CNC, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci w tym pomożemy. Odpowiemy na wszystkie pytania oraz zaplanujemy wykonanie obróbki optymalizując czas jej realizacji. Jeśli planujesz projekty uwzględniające frezowanie Dibondu napisz lub zadzwoń, porozmawiamy o najkrótszej drodze do realizacji Twojej wizji.

Realizujemy także następujące usługi: 

  • Frezowanie w Alucobondzie 
  • Frezowanie w Plabondzie
  • Frezowanie w Reynobondzie
  • Frezowanie w Tubondzie

Frezowanie dibondu – przykładowe realizacje:

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button