Co to jest HPL?

HPL to duża rodzina materiałów drewnopochodnych powstających pod wpływem działania wysokiej temperatury oraz ciśnienia. Spoiwem w płytach są różne żywice dobierane w zależności od ich przeznaczenia.

Płyta HPL to materiał jednorodny. Dzięki temu frezowanie CNC laminatów HPL umożliwia wycinanie dowolnych kształtów oraz uzyskanie gładkiej powierzchni. W laminacie HPL możemy precyzyjnie grawerować. Dzięki zwartej budowie tego materiału, uzyskujemy precyzyjne litery, oznaczenia oraz logotypy

Zastosowanie płyt HPL

Płyty HPL stosuje się do produkcji drzwi, paneli ściennych, mebli, w tym mebli: biurowych, hotelowych, sklepowych, kuchennych, łazienkowych, a także szafek w szatniach basenowych czy klubach sportowych. Laminaty HPL wykorzystuje się także w architekturze, jako elementy balustrad, przepierzeń balkonowych czy zewnętrznych okładzin ścian budynków. Ze względu na swoją różnorodność, wysoką estetykę oraz dużą wytrzymałość laminaty HPL mają bardzo szerokie zastosowanie.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta na frezowanie CNC? Zapraszamy do kontaktu!

W jakim formacie frezujemy laminat HPL?

Nasze centrum obróbcze CNC jest wyposażone w stół próżniowy co sprawia, że frezowanie HPL odbywa się bardzo sprawnie. Płyta jest zamocowana do stołu roboczego maszyny za pomocą podciśnienia, co daje możliwość frezowania dowolnych kształtów i wielu detali w laminatach HPL z jednego ułożenia płyty. Nie ma potrzeby mocowania każdego elementu osobno, co czyni obróbkę szybką i wydajną.

Cięcie laminatu HPL odbywa się na centrum obróbczym CNC o dużym polu roboczym. Mamy możliwość wykonywania obróbki HPL na płycie o maksymalnym rozmiarze 3050 x 2100 mm. Automatyczny magazyn narzędzi umożliwia frezowanie w jednym procesie technologicznym oszczędzając czas i pieniądze.

Jak przygotować pliki do frezowania laminatu HPL?

Aby przeprowadzić proces cięcia laminatu HPL należy przygotować projekt w jednym z następujących formatów plików: DWG, DXF, AI, EPS. Należy pamiętać o tym, aby wszystkie wektory były zamknięte. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu projektu lub plików do realizacji obróbek cięcia HPL to napisz do nas lub zadzwoń, chętnie Ci w tym pomożemy.

Frezowanie HPL cena

Wycena realizacji twojego projektu zależy od kilku czynników i niestety nie jest możliwe stworzenie uniwersalnego cennika. Abyśmy mogli wycenić twój projekt poprosimy Ciebie o przesłanie projektu w specyfikacji omówionej powyżej. Przy wycenie będziemy brali pod uwagę ilość elementów do frezowania CNC, poziom skomplikowania geometrii oraz rodzaj i ilość potrzebnych narzędzi do wykonania obróbek. Na podstawie powyższych informacji będziemy mogli obliczyć cenę twojego projektu. Zapraszamy więc do przesłania do nas dokumentacji projektowej. Wycenę prześlemy Tobie tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Zobacz nasze realizacje frezowania laminatu HPL:

Przykładowe realizacje - frezowanie HPL

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button