Na czym polega frezowanie na tokarce / podzielnicy?

Frezowanie CNC na tokarce – inaczej mówiąc frezowanie na podzielnicy lub osi obrotowej, jest to wizualnie podobny proces do obróbki na tokarce. Frezowanie na osi obrotowej różni się od zwykłego toczenie przede wszystkim tym, że narzędziem skrawającym jest frez a nie nóż, oraz tym, że jesteśmy w stanie wykonywać bryły o nieregularnych kształtach, a nie jak przy toczeniu tylko bryły obrotowe. Zamocowany materiał na osi obraca się, sterowany numerycznie i jest skorelowany z obróbką frezów na wrzecionie, co daje możliwość precyzyjnego uzyskiwania zaprojektowanych wcześniej kształtów. Ze względu na coraz większe zainteresowanie tego typu usługami, wykonujemy frezowanie na tokarce we Wrocławiu.

Jakie są możliwości frezowania na tokarce / podzielnicy?

Pole robocze osi obrotowej jaką dysponujemy to 500 mm średnicy oraz 1700 mm długości, co oznacza, że możemy na niej obrabiać elementy znacznych rozmiarów. Możemy obrabiać również mniejsze przedmioty. Najczęściej w tej technologii obrabiane są bryły z materiałów, takich jak: drewno, MDF czy tworzywa sztuczne

 

Zainteresowała Cię nasza oferta na frezowanie CNC? Zapraszamy do kontaktu!

Frezowanie na tokarce wykorzystuje się najczęściej do wykonywania brył obrotowych lub elementów o nieregularnych kształtach, takich jak: rzeźby, posągi, nogi stołów i innych mebli, tralki, szczeble, a także elementy wyposażenia wnętrz. Główna przewaga tej techniki frezowania, w stosunku do standardowej obróbki, to możliwość wykonywania całej bryły detalu, z każdej jej strony, z jednego zamocowania, co skraca czas obróbki i daje bardzo dobre rezultaty. 

elementy drewniany obrabiany na tokarce
Frezowanie drewna na podzielnicy/tokarce

Jak przygotować projekt do frezowania na tokarce / podzielnicy?

Pliki do obróbki przygotowuje się jak do standardowej obróbki 3D w formatach: STEP, STP, STL. Projekt powinien być przygotowany w skali 1:1. Jeśli potrzebna będzie pomoc w przygotowaniu plików lub wsparcie merytoryczne to z przyjemnością służymy naszą wiedzą. 

Wykonujemy frezowanie na tokarce we Wrocławiu, przyjmujemy jednak zlecenia także spoza Wrocławia. Dowiedz się jak wygląda frezowanie CNC na tokarce, napisz lub zadzwoń, a odpowiemy na każde pytanie.

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button