Co to jest poliamid?

Poliamid to tworzywo sztuczne szeroko wykorzystywane w przemyśle ze względu na swoje właściwości. Jest on jednorodny w swojej strukturze, twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne, odporny chemicznie. Posiada dobre właściwości konstrukcyjne oraz ślizgowe.

Gdzie stosuje się poliamid?

Tworzywa sztuczne z grupy poliamidów są jednym z najważniejszych materiałów wykorzystywanym w przemyśle lotniczym, motoryzacji, elektronice, a także w wielu innych branżach. Frezowanie poliamidu daje bardzo dobre rezultaty. Możemy nadać mu dowolne kształty i formy, które następnie mogą stanowić części mebli lub urządzeń. Ze względu na swoje właściwości ślizgowe poliamid będzie bardzo dobrze nadawał się na elementy robocze maszyn, takie jak rolki czy koła zębate. 

Jak wykonujemy frezowanie poliamidu?

Frezowanie poliamidu we Wrocławiu wykonujemy na centrum obróbczym CNC. Możemy obrabiać detale według przekazanego projektu. Automatyczny magazyn narzędzi umożliwia wykonywanie wielu obróbek różnymi fazami skracając czas pracy. Frezowany materiał unieruchamiamy za pomocą podciśnienia przysysając go do stołu próżniowego maszyny CNC lub mechanicznie, w zależności od potrzeb i gabarytów obrabianych detali.

Jak przygotować projekt oraz pliki do frezowania poliamidu?

Pliki do wykonania frezowania CNC poliamidu należy przygotować w jednym z następujących formatów. Dla obróbek 2D: DWG, DXF, AI, EPS; oraz: STEP, STP, STLdla obróbek 3D. Projekt powinien być przygotowany w skali 1:1, w milimetrach. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu plików do realizacji frezowania poliamidu lub masz pytania związane z obróbką, skontaktuj się z nami. Wykonujemy frezowanie poliamidu we Wrocławiu, ale przyjmiemy zlecenia z całej Polski. Zarówno na potrzeby wykonania projektów jednostkowych, jak i przy produkcji wielkoseryjnej. 

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button