Co to jest HDF?

HDF to płyta o dużej gęstości, składająca się z włókien drzewnych, która powstała pod wpływem działaniem wysokiej temperatury i ciśnienia. Płyta HDF, nazywana powszechnie płytą pilśniową, znalazła szerokie zastosowanie, przede wszystkim, w meblarstwie. Wykonuje się z niej elementy mebli, nie stosuje się jej raczej jako podstawowy materiał do ich produkcji. Płyty HDF wykorzystuje się także do produkcji drzwi, czy jako materiał podkładowy do różnego rodzaju ram obrazów czy wypełnień, które mają nadać sztywność konstrukcji, a jednocześnie nie powinny posiadać dużej objętości i masy. Płyty te stosuje się także jako element do budowy ścianek działowych, a także są wykorzystywane do wykańczania wnętrz.

W jakich rozmiarach występują płyty HDF?

Płyty HDF występują przeważnie w rozmiarze: 2800 x 2070 mm, co umożliwia wycinania dużych elementów. HDF to płyty o grubości od 2 do 5 mm. Najbardziej popularne to płyty o grubości 4 i 5 mm. Frezowanie HDF we Wrocławiu to bardzo dobry wybór w przypadku, kiedy potrzebujesz wykonać elementy o skomplikowanym kształcie, lub dużo mniejszych elementów o powtarzalnym kształcie. Na pewno będzie to ekonomicznie uzasadnione. 

 

Zainteresowała Cię nasza oferta na frezowanie CNC? Zapraszamy do kontaktu!

 

Jak frezujemy płyty HDF?

Wycinamy płyty HDF na centrum obróbczym CNC o polu roboczym 3050 x 2100 mm. Jesteśmy w stanie frezować całe płyty, które w trakcie frezowania są mocowane do stołu maszyny CNC za pomocą podciśnienia. Technika ta stabilizuje płytę w trakcie cięcia, dzięki czemu możemy uzyskiwać precyzyjne i gładkie krawędzie płyty HDF po zakończonej obróbce frezowania.

Jak przygotować projekt do frezowania HDF?

Aby wykonać frezowanie HDF lub inaczej mówiąc frezowanie płyt pilśniowych należy przygotować projekt w plikach wektorowych, w jednym z następujących formatów: DWG, DXF, AI, EPS. Projekty powinny zawierać zamknięte wektory, a także być przygotowane w skali 1:1, w milimetrach. Wykonujemy frezowanie HDF we Wrocławiu. Realizujemy zarówno zlecenia jednostkowe, jak i ilości produkcyjne. Jeśli masz pytania jak urzeczywistnić Twój projekt, lub jaki materiał będzie najlepszy do jego wykonania, zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie pomożemy w wyborze najlepszych rozwiązań dla realizacji Twojej wizji.

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button