Frezowanie logo

Logo to element, który jest najważniejszym znakiem identyfikującym daną markę. Dobrze więc zadbać o estetykę jego wykonanie. Frezujemy logotypy w różnych materiałach tworząc elementy o różnych gabarytach. Jest dużo możliwości wykonywania znaku firmowego przy pomocy CNC. Wybór tej techniki może okazać się najlepszym rozwiązaniem z powodu: takie logo jest estetyczne i nie będzie podlegało ścieraniu. 

Logo frezować można w drewnie, materiałach drewnopochodnych, takich jak: sklejka czy mdf, w HPL, tworzywach sztucznych. Na naszym centrum obróbczym CNC możemy wyciąć logo także z aluminium. Jego wielkość możemy dostosować do wymagań Klienta. W przypadku obrabiania elementów wyposażenia wnętrz, frezowanie na nich logo to dobry pomysł gdyż wycinamy je w trakcie jednej, obróbki oszczędzając czas i pieniądze. Logo wykonać tanio i estetycznie w sklejce czy HPL, ale można skorzystać z bardziej szlachetnego materiału i wyciąć logo w aluminium.

Zainteresowały Cię nasze produkty? Zapraszamy do kontaktu!

Frezowanie liter / wycinanie liter

Wycinanie liter czy cyfr, podobnie jak frezowanie logo, wykonuje się w różnych materiałach. Najczęściej do tego celu stosuje się: drewno, sklejkę, HPL, czy różnego rodzaju tworzywa sztuczne: plexi, PCV, różne pianki, czy materiały kompozytowe: dibond, a także metale miękkie – aluminium. Do przygotowania większych elementów przestrzennych wykorzystuje się styrodur lub MDF. Dzięki obróbce frezowania CNC, możemy wycinać litery napisane dowolną czcionką i o dowolnej wielkości.  Frezowanie liter może przybrać także charakter 3D, poprzez zastosowanie odpowiednich obróbek oraz frezów możemy wykonać trójwymiarowy efekt liter, zarówno przy wycinaniu jak i grawerowaniu.

drewniana płyta z frezowanymi literami

Litery frezowane w drewnie

Frezowanie kształtów

Frezowanie CNC to popularna metoda wycinania różnych kształtów z szerokiej gamy materiałów. Najczęściej wykonuje się elementy z drewna, ze sklejki, z HPL, z tworzyw sztucznych oraz z aluminium. Dzięki dużej precyzji obróbki CNC możemy wycinać detale z dokładnością do dziesiątych czy nawet setnych części milimetra. Jeśli ilość detali nie przekracza kilku lub  kilkudziesięciu tysięcy sztuk, frezowanie jest bardziej ekonomiczną metodą produkcji w porównaniu do innych technologii, gdzie koniecznym jest wykonywania drogich form lub wykrojników.

kształty zawieszek frezowane w drewnie

Obróbka w technologii frezowania CNC zawieszek w dowolnym kształcie

Wycinanie kształtów z drewna

Drewno to bardzo wdzięczny materiał do realizacji wielu komponentów i detali przy użyciu technologii frezowania CNC. Wycinanie kształtów z drewna jest proste a sam materiał jest ogólnie dostępny. W litych deskach lub klejonkach drewnianych, których rozmiary mogą dochodzić do kilku m2 możemy wycinać zarówno małe jak i duże elementy, najczęściej wykorzystywane  w aranżacji wnętrz, budownictwie, reklamie i wielu innych branżach. Przygotowane do frezowania drewno może mieć od kilku milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów grubości co pozwala na wycinanie zarówno figur dwuwymiarowych jak i trójwymiarowych. Wycinanie kształtów z drewna możemy realizować za pomocą  frezów prostych, kulowych lub stożkowych dzięki czemu możemy uzyskać dowolne konfiguracje kształtów obłych, faz, zaokrągleń, kieszeni czy otworów, w zależności od potrzeb i wymagań projektu.

Jak duże obiekty możemy frezować?

Wycinanie logo, wycinanie liter, wycinanie kształtów z drewna oraz z innych materiałów realizujemy na centrum obróbczym o polu roboczym 3050 x 2100 x 600 mm. Możemy zatem wykonywać znaki firmowe oraz litery przestrzenne o dużych rozmiarach.

Jak przygotować projekt oraz pliki do frezowania CNC?

Pliki do frezowania logo 2D należy przygotować w jednym z formatów: DWG, DXF, AI, EPS. Do wykonania logo w przestrzeni trójwymiarowej w jenym z formatów: STEP, STP, STL. Projekty należy narysować w skali 1:1, w milimetrach. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu plików lub w doborze odpowiedniego materiału dla danego projektu, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci w tym pomożemy.

Poznaj nasze realizacje frezowania kształtów

Przykładowe realizacje frezowania logo, liter, kształtów

Zobacz także inne popularne usługi

Call Now Button