Co to jest plexi?

Plexi to popularny materiał o szerokim zastosowaniu. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, różnicę temperatur oraz występuje w wielu grubościach i kolorach. Może być matowy, mleczny czy błyszczący. Frezowanie pleksi umożliwia nadania jej dowolnych kształtów, które wykorzystuje się następnie w wielu branżach, między innymi: w branży reklamowej, budownictwie czy aranżacji wnętrz. 

Jak frezujemy w plexi?

Wycinanie plexi wykonujemy na centrum obróbczym CNC z automatycznym magazynem narzędzi. Podczas jednego cyklu obróbki możemy wykonywać operacje różnymi narzędziami, np.: grawerowanie wyciętych wcześniej elementów, lub nawiercanie. Jeśli poszukujesz firmy, która wykona frezowanie plexi we Wrocławiu, to zapraszamy do współpracy. Frezowanie plexi realizujemy na centrum obróbczym CNC o polu roboczym: 3050 x 2100 mm. Możemy frezować duże elementy zgodnie z dostarczonym przez Klienta projektem. Wycinanie pleksi to proces, podczas którego płyty plexi są zamocowane na stole próżniowym maszyny CNC za pomocą podciśnienia. Umożliwia to wykonywania precyzyjnej obróbki nawet wielu małych elementów bez potrzeby korzystania z dodatkowych mocowań mechanicznych. Wpływa to na cenę i szybkość obróbki, dzięki czemu nasi Klienci oszczędzają czas i pieniądze. 

Plexi nadaje się także do grawerowania na jej powierzchni. Grawerowanie CNC plexi wykorzystuje się do realizacji różnego rodzaju szyldów, liter, logo, kształtów, ekspozytorów, tablic, form, stojaków, ścianek działowych, elementów mebli, makiet i modeli oraz wielu innych zastosowań. 

Cięcie pleksi

Pleksi do pewnej grubości można ciąć laserem, co jest dosyć popularną praktyką z tym ograniczeniem, że po za przecinaniem materiału na wylot nie będziemy mogli uzyskać kieszeni, wybrań na różne głębokości a także fazowania krawędzi. Cięcie pleksi w technologii frezowania CNC nie stawia nam już takich ograniczeń. Mając do dyspozycji narzędzia o różnej wielkości oraz zróżnicowanej geometrii, możemy wycinać dowolne kształty i formy, czego już na laserze niestety nie wykonamy. Cięcie pleksi na centrach obróbczych CNC pozwala także na uzyskanie precyzyjnych krawędzi detali nawet w płytach o znacznych grubościach. Wycinanie pleksi w postaci otworów lub innych kształtów może być połączone z wykonaniem fazy np na łeb stożkowy śruby lub pod inne technologiczne rozwiązania. możliwości jakie daje frezowanie CNC przy obróbkach pleksi są bardzo duże a my staramy się doradzić jakiego rozwiązania użyć przy realizacji danego projektu gdzie wycinanie pleksi w technologii frezowania CNC sprawdzi się najlepiej.

Jak przygotować projekty oraz pliki do frezowania plexi?

Projekty do frezowania plexi należy przygotować w jednym z formatów: DWG, DXF, AI, EPS. Należy przy tym zadbać, aby wszystkie wektory były zamknięte, a projekt był wykonany w skali 1:1, w milimetrach. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu projektu lub masz pytania z nim związane, skontaktuj się z nami. Wykonujemy frezowanie plexi we Wrocławiu, jednak przyjmujemy zlecenia z całej Polski, zarówno te jednostkowe jak i wielkoseryjne.

Frezowanie Plexi cena

Wycena frezowania pleksi zależy przede wszystkim od rodzaju geometrii i skomplikowania wzoru, który będziemy frezować, od ilości i wielkości detali a także od grubości plexi. Aby dowiedzieć się ile będzie kosztowało frezowanie twojego projektu prześlij do nas dokumentację techniczną w postaci plików wektorowych a my wycenimy twój projekt tak szybko jak to tylko będzie możliwe.

 

Zobacz nasze realizacje frezowania w plexi:

 

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button