Popularna metoda produkcji paneli

Panele różnego rodzaju są wykonane z szerokiej gamy materiałów i są stosowane w wielu branżach. Najczęściej panele frezowane w technologii CNC stosuje się w architekturze, w aranżacji wnętrz i jako okładziny budynków, w branży reklamowej oraz w przemyśle. W większości przypadków panele posiadają kształt prostokąta o dużej rozpiętości wymiarów i grubość, od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Panele przeznaczone do stosowania na zewnątrz charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, są odporne na działanie wody, wysokich oraz niskich temperatur oraz promieniowania UV. Wykorzystywane do stosowania wewnątrz nie muszą spełniać tak restrykcyjnych wymagań.

Coraz bardziej powszechna technologia frezowania CNC, pozwoliła na wykonywanie dowolnych kształtów oraz wzorów paneli, a także produkcji wielko i niskoseryjnej. Obróbka tego typu umożliwia wycinanie kształtów, wykonywanie otworowania, a także grawerowanie na powierzchni materiału.

W Desgen frezujemy panele dekoracyjne i techniczne z:

 

Najpopularniejsze materiały wykorzystywane do produkcji paneli w technologii frezowania CNC:

Panele zyskały swoją popularność dzięki wysokim walorom estetycznym oraz właściwościom technicznym, a także wysokiej dostępności materiałów, z których są wykonywane. Dzięki takiemu połączeniu możemy uzyskiwać dowolne kształty w relatywnie niskiej cenie. Różnorodność materiałów umożliwia produkcję paneli z przeznaczeniem do wnętrz lub na zewątrz budynków przy zachowaniu najwyższej jakości.

Sklejka

Sklejka to bardzo popularny materiał wykorzystywany do produkcji paneli. Wiele dostępnych grubości płyt oraz ich formatów pozwala na wycinanie panelu o pożądanych wymiarach. Sklejkę można zabezpieczyć lakierem, olejem lub farbą. Nie nadaje się do zastosowań na zewnątrz budynku. Najczęściej wykorzystywana w architekturze wnętrz, we wnętrzach prywatnych, biurowych, użyteczności publicznej, hotelach czy restauracjach. Wykonuje się z niej dekoracyjne okładziny ścienne, przepierzenia, mobilne i stałe panele biurowe, parawany, akustyczne okładziny ścienne i sufitowe oraz obudowy grzejników.  

MDF

MDF wykorzystuje się do produkcji paneli ozdobnych i akustycznych, okładzin ścian, osłon grzejnikowych i wielu innych. Występuje w wielu grubościach i płytach w dużych formatach. Nie nadaje się do zastosowań na zewnątrz budynku. Po obróbce CNC płyty MDF należy oszlifować i zabezpieczyć lakierem.

HPL

HPL jest produkowany w wersji do stosowania wewnątrz oraz takiej, którą można zastosować na zewnątrz budynku. Należy zwrócić uwagę, aby na zewnątrz stosować jedynie materiał o takim przeznaczeniu, gdyż nie będzie on chłonął wody oraz będzie odporny na warunki atmosferyczne. Panele HPL mogą posiadać różne dekoracyjne wzory na swojej powierzchni oraz występują w wielu kolorach. Są dostępne także w kilku grubościach. Stosuje się je w aranżacji wnętrz, w obiektach sportowych, pomieszczeniach sanitarnych, jako okładziny zewnętrzne budynków.

HDPE

HDPE to płyta odporna na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Występuje w wielu kolorach i grubościach. Najczęściej stosowana do produkcji elementów okładzinowych i paneli. Przeznaczona do  stosowania na zewnątrz budynku, w lokalach użyteczności publicznej czy na placach zabaw.

Dibond

Dibond i jego odmiany są szeroko wykorzystywane do produkcji paneli. Znalazły zastosowanie w aranżacji wnętrz, jako okładziny budynków, w reklamie. Panele z tego materiału można stosować zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz budynków. Nie wymagją dodatkowe zabezpieczenie farbą lub lakierem.

Jak wykonujemy frezowanie paneli?

Frezowanie CNC paneli  wykonujemy na centrum obróbczym CNC we Wrocławiu. Pole robocze maszyny wynosi 3050 x 2100 mm. Podczas obróbki materiał jest mocowany do stołu próżniowego za pomocą podciśnienia. Możemy wykonać cały panel z jednego zamocowania wieloma frazami o różnej geometrii bez konieczności stosowania dodatkowego mocowania mechanicznego. Frezujemy duże i małe panele, bez konieczności przezbrajania maszyny. Na powierzchni płyty możemy wykonać grawerowanie dowolnych kształtów i wzorów, liter i oznaczeń.

Jak przygotować projekt do frezowania paneli technikami CNC?

Panele produkowane w technologii frezowania CNC można zaprojektować w dowolnym, wektorowym programie graficznym, a następnie wyciąć w wybranym materiale. Projektowanie paneli jest szybkie i łatwe. Mamy możliwość wykonywania paneli zarówno w ilościach jednostkowych, jak i w większych seriach. Pliki do frezowania CNC paneli należy przygotować w pliku wektorowym, w jednym z formatów: DWG, DXF, AI lub EPS. Wszystkie wektory powinny być zamknięte, a projekt powinien być wykonany w skali 1:1, w milimetrach.

Frezowanie paneli techniką CNC we Wrocławiu

Wykonujemy frezowanie CNC paneli we Wrocławiu, ale przyjmujemy zlecenia z całego kraju. Realizujemy projekty jednostkowe oraz wielkoseryjne. Współpracujemy z architektami, projektantami wnętrz oraz projektantami wzornictwa przemysłowego. Jeśli potrzebujesz pomocy w wykonania projektu paneli lub w przygotowaniu plików do frezowania CNC paneli to napisz lub zadzwoń, a chętnie Ci w tym pomożemy.

Call Now Button