Jakie tworzywa można obrabiać w technologii frezowania CNC?

Do grupy tworzyw sztucznych CNC, które można obrabiać w procesie obróbki skrawaniem zaliczyć można wiele materiałów o różnych właściwościach i zastosowaniach. Materiał wykorzystywany do frezowania dostępny jest w płytach różnej wielkości i wielu kolorach w zależności od rodzaju. Dzięki takiej różnorodności można dobrać odpowiedni materiał dla danego zastosowania oraz wykonać z nich detale poprzez frezowanie tworzyw sztucznych.

Tworzywa sztuczne które możemy obrabiać za pomocą obróbek frezowania CNC

Obróbka CNC tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne można frezować w 2 wymiarach uzyskując różne wzory i kształty a także w przestrzeni 3-wymiarowej dla uzyskania różnych form oraz brył. Ze względu na dużą popularność wykorzystania obróbek skrawaniem tworzyw sztucznych, oferujemy usługi takie jak: obróbka CNC tworzyw sztucznych we Wrocławiu.

Zastosowanie obróbki CNC tworzyw sztucznych

Obróbka CNC tworzyw sztucznych stosowana jest często w szeroko pojętej reklamie, wytwarzaniu form i modeli, elementów wzornictwa przemysłowego, do części maszyn a także w przemyśle do najróżniejszych zastosowań. 

Frezowanie tworzyw sztucznych

Frezowanie tworzyw sztucznych polega na nadawaniu kształtu obrabianego materiału poprzez skrawanie go szybkoobrotowymi frezami. Podczas obróbki frezy które obracają się z prędkością od kilkunastu tysięcy obrotów na minutę, skrawają materiał ostrzami. Dzięki takiej technologii możliwa jest prawie nieograniczona obróbka materiału. Obróbka CNC tworzyw sztucznych umożliwia produkcję technicznych komponentów różnego zastosowania, nadając im odpowiedni kształt i formę. Rodzajów tworzyw sztucznych jest dosyć sporo, różnią się między sobą składem chemicznym, strukturą, twardością a także właściwościami fizycznymi, dlatego też przy wykonywaniu obróbek CNC stosuje się frezy o różnej geometrii a także używa innych parametrów frezowania dla poszczególnych materiałów. Inaczej projektuje się obróbkę dla materiału sztywnego i bardzo twardego a inaczej dla miękkiego i elastycznego.  Frezowanie CNC tworzyw sztucznych wymaga indywidualnego podejścia, wiedzy i doświadczenia aby uzyskać optymalne rezultaty w produkcie końcowym.

Odpowiednio skonfigurowana o przeprowadzona obróbka CNC tworzyw sztucznych pozwala na osiągnięcie czystej i ostrej powierzchni frezowania, zarówno przy cięciu płyt jak i modelowaniu powierzchni. Przy powierzchniach stosuje się frezy kulowe aby uzyskać płynne obłości i kształty, a przy powierzchniach płaskich stosuje się frezy walcowo czołowe, stożkowe oraz wielu o geometriach specjalnych dla uzyskania odpowiednich efektów cięcia. Po wykonanych obróbkach CNC tworzyw sztucznych nie ma konieczności przeprowadzania procesów szlifowania, zrealizowane powierzchnie są wykończone ostatecznie. Przy odpowiednio dużej grubości płyty można wykonać modelowanie 3d. Modele 3D w tworzywach sztucznych najczęściej wykonuje się z różnego rodzaju pianek modelarskich a najbardziej popularnym materiałem stosowanym do tego celu jest pianka XPS czyli styrodur, który występuje w różnych grubościach i wielkościach płyt.

W jakich formatach frezujemy tworzywa sztuczne

Wykonujemy obróbki CNC tworzyw sztucznych we Wrocławiu. Pole robocze centrum obróbczego CNC którym dysponujemy wynosi 3000 x 2100 x 600 mm. Możemy więc frezować duże gabaryty jak i te małe. Większość tworzyw sztucznych posiada jednorodną strukturę, dzięki czemu możliwe jest frezowanie precyzyjnych detali oraz wykonywanie grawerowania na powierzchni materiału. Powierzchnia po obróbce w zależności od użytego materiału może być lekko porowata aż po bardzo gładką, co daje bardzo dobre rezultaty i jakość gotowego detalu.

Jak przygotować pliki do frezowania tworzyw sztucznych?

Pliki do frezowania należy przygotować w następujących formatach dla obróbki 2D: DWG, DXF, AI, EPS, oraz dla obróbek 3D: STEP, STP, STL. Projekt należy przygotować w skali 1:1 w milimetrach.

Wykonujemy frezowanie tworzych sztucznych we Wrocławiu, realizujemy jednak zlecenia z całej Polski. Jeśl masz pytania, lub chciałbyś skonsultować swój projekt chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu plików do frezowania CNC czy pomocy projektowej lub doboru odpowiedniego materiału napisz do nas lub zadzwoń. Posiadasz gotowy projekt, masz do zrealizowania detale, formy lub inne elementy to zapraszamy do skorzystania z naszych usług takich jak frezowanie tworzyw sztucznych we Wrocławiu, zarówno dla realizacji małych ilości detali jak i produkcji wielkoseryjnej.

Frezowanie tworzyw sztucznych cena

Aby wycenić frezowanie CNC tworzyw sztucznych musimy poznać kilka składowych, które będą na nią wpływać. Należą do nich między innymi: rodzaj tworzywa sztucznego jaki będziemy frezować, grubość materiału, rodzaj obróbki – 3D lub 2D, ilość detali oraz czas pracy centrum obróbczego CNC. Na wycenę ma także wpływ ilość oraz geometria narzędzi jakich będziemy używać do obróbki. Jeśli chciałbyś wycenić swój projekt to prześlij do nas pliki właściwe dla kształtów 2D lub modeli 3D a my wycenimy realizację twojego projektu.

Zobacz także inne popularne usługi

Call Now Button