Co to jest HIPS?

HIPS czyli polistyren wysokoudarowy jest powszechnie stosowanym tworzywem sztucznym. Materiał ten jest twardy i mało elastyczny. Występuje w formie płyt różnej wielkości oraz o różnej kolorystyce, zarówno jako płyta jednorodna, jak i płyta warstwowa. HIPS może występować zarówno w połysku jak i w macie. Tworzywo to może być formowane termicznie, klejone, a jego właściwości sprawiają, że frezowanie HIPS jest proste oraz powszechnie stosowane.

Zastosowanie HIPS

Tworzywo HIPS stosuje się powszechnie w wielu branżach, do produkcji:

  • reklam, kasetonów, standów, potykaczy;
  • opakowań mających kontakt z żywnością;
  • obudów i konstrukcji urządzeń oraz opraw oświetleniowych;
  • zabawek;
  • mebli dziecięcych, szpitalnych, biurowych;
  • lodówek i chłodziarek.

Jak frezujemy HIPS?

HIPS jest materiałem jednorodnym i można w nim wykonywać grawerowanie. Frezowanie HIPS wykonujemy na centrum obróbczym CNC o dużej powierzchni roboczej 3050 x 2100 mm. Materiał podczas obróbki jest zamocowany na stole próżniowym CNC za pomocą  podciśnienia co sprawia, że frezowanie HIPS przebiega sprawnie, oraz nie ma potrzeby stosowania dodatkowych, mechanicznych metod mocowania materiału. Automatyczny magazyn narzędzi umożliwia obrabianie frezami o różnej geometrii w trakcie jednego procesu technologicznego, optymalizując czas potrzebny do wykonania obróbek frezowania CNC. Możemy wycinać kształty, wykonywać nawierty, a także grawerować litery, cyfr czy oznakowania, podczas jednego procesu obróbki, a wszystko to w pełni automatycznie.   

Jak przygotować pliki do frezowania w HIPS?

Jak zamówić frezowanie HIPS we Wrocławiu? Wystarczy wysłać do nas projekt w jednym następujących formatów: DWG, DXF, AI, EPS. Przygotowując pliki należy pamiętać, aby projekt był wykonany w milimetrach, w skali 1:1, oraz, aby wszystkie wektory były zamknięte. Jeśli potrzebujesz pomocy w wykonaniu projektu lub w przygotowaniu plików do frezowania, zadzwoń do nas, a my chętnie Ci w tym pomożemy. Wykonujemy frezowanie HIPS we Wrocławiu jednak przyjmujemy projekty także z innych regionów Polski. Realizujemy zlecenia jednostkowe, oraz produkcję nisko i wielkoseryjną.

Zobacz nasze realizacje frezowania z HIPS:

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button