Co to jest polietylen?

Polietylen to materiał szeroko wykorzystywany w przemyśle. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na ścieranie. Posiada bardzo dobre właściwości ślizgowe, dlatego często wykorzystuje się go do produkcji różnych komponentów maszyn, a także w wielu innych branżach i gałęziach przemysłu. Frezowanie polietylenu stosuje się najczęściej do wykonywania zaczepów i uchwytów, elementów mebli, kół zębatych, elementów linii produkcyjnych, różnego rodzaju sprzętu produkcyjnego i wyposażenia technicznego zakładów produkcyjnych szczególnie narażonych na obciążenia mechaniczne, elementy placów zabaw oraz do wielu innych zastosowań. 

Polietylen to materiał, który stosunkowo łatwo poddaje się obróbce skrawaniem, a powierzchnie po obróbce jest gładka. Ze względu na jednorodną strukturę tego materiału, można w nim wykonywać grawerowanie oraz frezować skomplikowane detale.

Jak frezujemy polietylen?

Wykonujemy frezowanie polietylenu we Wrocławiu na centrum obróbczym CNC o dużym polu roboczym: 3050 x 2100 mm. Dzięki temu możemy frezować duże elementy lub wiele mniejszych detali w trakcie jednego procesu technologicznego. Automatyczny magazyn narzędzi umożliwia wykonywania skomplikowanych obróbek w krótkim czasie, bez potrzeby przezbrajania maszyny w trakcie pracy.

Jak przygotować projekt oraz pliki do frezowania polietylenu?

Pliki do realizacji frezowania polietylenu należy przygotować w jednym z odpowiednich formatów. Dla obróbek 2D: DWG, DXF, AI, EPS oraz dla wykonywania obróbek 3D: STEP, STP, STL. Jeśli potrzebujesz pomocy w wykonaniu projektu lub przygotowaniu plików do wykonania frezowanie CNC polietylenu, skontaktuj się z nami, a my chętnie Ci w tym pomożemy.

Wykonujemy frezowanie polietylenu we Wrocławiu, ale przyjmujemy również zlecenia z innych regionów Polski, zarówno mniejsze serie, jak i produkcję wielkoseryjną. Jeśli posiadasz projekt detali, który chciałbyś wykonać przy pomocy obróbki, takich jak frezowanie polietylenu, napisz lub zadzwoń, aby omówić wykonanie takiego projektu.

Zobacz nasze realizacje frezowania polietylenu:

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button