Co to jest polietylen?

Polietylen to materiał szeroko wykorzystywany w przemyśle. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na ścieranie. Posiada bardzo dobre właściwości ślizgowe, dlatego często wykorzystuje się go do produkcji różnych komponentów maszyn, a także w wielu innych branżach i gałęziach przemysłu. Frezowanie polietylenu stosuje się najczęściej do wykonywania zaczepów i uchwytów, elementów mebli, kół zębatych, elementów linii produkcyjnych, różnego rodzaju sprzętu produkcyjnego i wyposażenia technicznego zakładów produkcyjnych szczególnie narażonych na obciążenia mechaniczne, elementy placów zabaw oraz do wielu innych zastosowań. 

Polietylen to materiał, który stosunkowo łatwo poddaje się obróbce skrawaniem, a powierzchnie po obróbce jest gładka. Ze względu na jednorodną strukturę tego materiału, można w nim wykonywać grawerowanie oraz frezować skomplikowane detale.

Jak frezujemy polietylen?

Wykonujemy frezowanie polietylenu we Wrocławiu na centrum obróbczym CNC o dużym polu roboczym: 3050 x 2100 mm. Dzięki temu możemy frezować duże elementy lub wiele mniejszych detali w trakcie jednego procesu technologicznego. Automatyczny magazyn narzędzi umożliwia wykonywania skomplikowanych obróbek w krótkim czasie, bez potrzeby przezbrajania maszyny w trakcie pracy.

Jak przygotować projekt oraz pliki do frezowania polietylenu?

Pliki do realizacji frezowania polietylenu należy przygotować w jednym z odpowiednich formatów. Dla obróbek 2D: DWG, DXF, AI, EPS oraz dla wykonywania obróbek 3D: STEP, STP, STL. Jeśli potrzebujesz pomocy w wykonaniu projektu lub przygotowaniu plików do wykonania frezowanie CNC polietylenu, skontaktuj się z nami, a my chętnie Ci w tym pomożemy.

Wykonujemy frezowanie polietylenu we Wrocławiu, ale przyjmujemy również zlecenia z innych regionów Polski, zarówno mniejsze serie, jak i produkcję wielkoseryjną. Jeśli posiadasz projekt detali, który chciałbyś wykonać przy pomocy obróbki, takich jak frezowanie polietylenu, napisz lub zadzwoń, aby omówić wykonanie takiego projektu.

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button