Co to jest płyta wiórowa?

Płyta wiórowa to materiał konstrukcyjny do produkcji mebli i elementów wykańczania wnętrz, powstały z wiórów drzewnych klejonych przy pomocy żywic, pod wpływem temperatury i wysokiego ciśnienia.

W jakich formatach i grubościach dostępne są płyty wiórowe?

Występują w różnych formatach i grubościach, w zależności od przeznaczenia. Najczęściej stosuje się płyty o wymiarach 2700 x 2070 mm i o grubości: 10, 12, 16, 18, 22 i 25 mm

Zastosowanie płyty meblarskiej – wiórowej

Z płyty wiórowej możemy wycinać za pomocą CNC fronty mebli, a także całe korpusy wraz ze wszystkimi nawiertami pod okucia, takimi jak szuflady czy zawiasy. Dzięki temu łatwiej i szybciej można złożyć cały mebel. Frezowanie CNC często stosowane jest przy produkcji blatów kuchennych i blatów stołów. Technologia ta daje możliwość wykonania ich z dużą precyzją oraz pełną powtarzalnością. Frezowanie płyty wiórowej, nazywane zamienniefrezowanie płyty meblowej, pozwala na wycięcie kilkudziesięciu czy nawet kilkuset blatów w ciągu jednego dnia i jest bardzo wydajną metodą produkcji blatów lub innych kształtów i formatek.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta na frezowanie CNC? Zapraszamy do kontaktu!

Frezowanie CNC płyty meblowej wykonuje się na szeroką skalę ze względu na jej różnorodne zastosowanie w budownictwie i meblarstwie oraz ze względu na bogatą gamę wykończenia powierzchni płyty, która daje dużą możliwość doboru dekorów przez klienta.    

Jak frezujemy płyty wiórowe?

Płyty wiórowe rozkraja się najczęściej frezami o średnicy 12 lub 16 mm, które posiadają profil negatywowo pozytywowy. Przy zastosowaniu takiego freza możemy uzyskać doskonałe cięcie zarówno dolnej, jak i górnej krawędzi płyty meblowej. Z płyty wiórowej, oprócz mebli, wykonywane są także różne elementy konstrukcyjne dla budownictwa oraz do wykańczania wnętrz. Dla takich potrzeb możemy wycinać w płytach wiórowych różne kształty, które będą posiadały pełną powtarzalność geometrii. 

W jakich formatach frezujemy płyty meblarskie – wiórowe?

Wykonujemy frezowanie płyty wiórowej we Wrocławiu na centrum obróbczym CNC, które posiada pole robocze o wymiarach 3050 x 2100 mm. Jesteśmy w stanie wycinać płyty wiórowe o wymiarach 2800 x 2070 mm. Maszyna jest wyposażona w stół próżniowy dzięki czemu cała płyta jest mocowana do stołu za pomocą podciśnienia. Rozwiązanie to umożliwia wycinanie wielu elementów z jednego arkusza płyty, zapewniając wysoką jakość obróbki.

Płyty wiórowe nie nadają się do wykonywania na nich obróbek grawerowania. Ich niejednorodna struktura sprawia, że w przypadku wykonywania grawerów może dochodzić w nich do wykruszeń i małych uszkodzeń płyty przez co jakość takiego wyciętego wzoru może być niezadowalająca.

Jak przygotować pliki do frezowania płyty meblarskiej?

Aby przeprowadzić proces frezowanie płyty wiórowej należy przygotować projekt w jednym z następujących formatów plików: DWG, DXF, AI, EPS. Należy pamiętać o tym, aby wszystkie wektory były zamknięte. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu projektu lub plików to napisz lub zadzwoń do nas, chętnie Ci w tym pomożemy. Zamawiając frezowanie płyty wiórowej we Wrocławiu możesz dostarczyć materiał i odebrać wykonane elementy własnym transportem lub my zorganizujemy transport dla Ciebie.

Zobacz nasze realizacje frezowania płyty wiórowej:

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button