Frezowanie frontów meblowych

Produkcja frontów meblowych jest realizowana różnymi technikami. Frezowanie frontów meblowych jest jedną z najszybszych metod oraz umożliwia obróbki, których nie da się wykonać innymi technikami lub jest to bardzo czasochłonne, a w niektórych przypadkach wymaga dodatkowej ręcznej pracy. Wykonując frezowania CNC frontów meblowych możemy wycinać, z płyty materiału przeznaczonego do produkcji frontów meblowych, fronty, nawiercać otwory pod puszki zawiasowe lub systemy szufladowe, a także frezować kieszenie i otwory uchwytowe. To wszystko podczas jednej obróbki. Każdy front będzie wykonany z dużą precyzją, gwarantującą powtarzalność wymiarów. Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości to zamów frezowanie frontów meblowych we Wrocławiu.

szafki z płyty mdf
Szafa na indywidualne zamówienie frezowana w płycie MDF

W jakich materiałach wykonuje się frezowanie CNC frontów meblowych?

Paleta materiałów do wykonywania frontów meblowych jest bardzo szeroka i praktycznie w każdym z nich możliwe jest zastosowanie frezowania CNC. Najpopularniejsze materiały do produkcji frontów meblowych to 

Dużą popularnością cieszą się fronty meblowe MDF, ponieważ struktura tego materiału pozwala na łatwe rzeźbienie, co umożliwia frezowanie wzorów, zagłębień i kształtów na jego powierzchni. Fronty meblowe MDF można polakierować na dowolny kolor w macie lub połysku.

Bardzo dobre rezultaty można osiągać frezując fronty ze sklejki, HPL czy z Fenixa. Fenix bardzo dobrze się frezuje. Podczas wycinania frontów można jednocześnie wykonywać nawierty na puszki zawiasów oraz otwory i kieszenie uchwytów. 

Jak wykonujemy frezowanie frontów meblowych?

Frezowanie frontów meblowych we Wrocławiu wykonujemy na centrum obróbczym CNC o polu roboczym o wymiarach 3050 x 2100 mm. Automatyczny magazyn narzędzi umożliwia rozkrój płyty na poszczególne fronty, wykonanie nawiertów pod zawiasy czy systemy szuflad, a także wycinanie wzorów i kształtów na powierzchni frontów. Płyty, w trakcie frezowania, są zamocowane do stołu próżniowego centrum obróbczego CNC za pomocą podciśnienia, co zapewnia stabilne i precyzyjne frezowanie w całej płycie bez konieczności stosowania dodatkowych technik mocowani. 

frezowanie kształtów w płycie mdf
Frezowanie frontów meblowych

Jak przygotować projekt frontów do frezowania?

Pliki do wykonania frezowania CNC frontów meblowych należy przygotować w jednych z następujących formatów: DWG, DXF, AI lub EPS. Wszystkie wektory powinny być zamknięte, a projekt powinien być przygotowany w skali 1:1, w milimetrach.

Frezowanie frontów meblowych we Wrocławiu

Wykonujemy frezowanie frontów meblowych we Wrocławiu natomiast przyjmujemy zlecenia z innych regionów Polski. Realizujemy zlecenia niskoseryjne, a także produkcję wielkoseryjną. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu plików do wykonania frezowania frontów meblowych lub w wykonaniu samego projektu, skontaktuj się z nami, chętnie Ci tym pomożemy. Napisz lub zadzwoń do nas, aby uzyskać więcej informacji.

frezowanie cnc frontów meblowych
Fronty meblowe powstałe przy użyciu frezowania CNC

Przykładowe realizacje frezowania frontów meblowych

Call Now Button