Co to jest PCV / PVC?

PCV (PVC/PCW) to tworzywo sztuczne stosowane powszechnie ze względu na swoje właściwości. Polichlorek winylu to materiał jednorodny w swojej strukturze, wodoodporny, odporny na uszkodzenia mechaniczne, jest także dobrym izolatorem. PCV posiada szereg zalet. Ważniejszymi z nich to jego niska cena oraz to, że bardzo łatwo można go obrabiać. Dzięki swoim właściwościom, zdobył ogromną popularność i bardzo często jest wykorzystywany do różnych celów, w wielu branżach. Wycinanie kształtów z PCV jest często wybieraną metodą produkcji detali z tego materiału.

PCV występuje w handlu w postaci płyt o różnych wymiarach i o wielu grubościach. Do dyspozycji mamy kilka kolorów tego materiału. Dzięki tylu wariantom możliwości zastosowania PCV są bardzo duże. Ze względu na łatwość obróbki skrawaniem, frezowanie PVC jest szeroko wykorzystywane w procesach produkcyjnych. Frezujemy zarówno PCV twarde jak i PCV spienione.

Zastosowanie frezowania PCV / PVC

PVC jest szeroko wykorzystywany w branży reklamowej do wykonywania różnego rodzaju szyldów, tablic informacyjnych, stojaków, liter, logotypów, systemów identyfikacji wizualnej, konstrukcji przestrzennych i wielu innych. Ze względu na gładką powierzchnię na polichlorku winylu można malować, drukować oraz naklejać na niego folię. W budownictwie PCV stosuje się do wypełnień stolarki okiennej i drzwiowej, wykonywania ścianek działowych, zabudowy stoisk targowych, zabudów sklepów i lokali usługowych. Na powierzchni PCV można wykonywać grawery takie jak logo, różnego rodzaju oznakowanie, co doskonale uzupełnia wycinanie kształtów z PCV.

Jak frezujemy PCV?

Frezowanie PCV we Wrocławiu wykonujemy na centrum obróbczym o powierzchni stołu roboczego: 3050 x 2100 mm. Daje nam to możliwości wycinania dużych elementów z płyt o dużym formacie. Możemy także frezować dużą ilość mniejszych detali w jednej płycie co przekłada się na optymalizację obróbki, a cały proces produkcji staje się bardzo ekonomiczny.

Jak przygotować projekt oraz pliki do frezowania PCV?

Projekty frezowania CNC w PCV należy przygotować w jednym z popularnych formatów plików wektorowych: DWG, DXF, AI, EPS. Należy przy tym pamiętać, aby wszystkie wektory były zamknięte oraz, aby projekt był przygotowany w skali 1:1, w milimetrach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojego projektu lub potrzebujesz pomocy w przygotowaniu plików do realizacji frezowania PCV to jesteśmy do Twojej dyspozycji. Oferujemy frezowanie PCV we Wrocławiu jednak przyjmujemy zlecenia z terenu całej Polski, zarówno te niskoseryjne jak i te w ilościach produkcyjnych.

Frezowanie PCV cena

Wycena frezowania PCV zależy od kilku czynników. Podstawowym elementem branym pod uwagę przy wycenie jest ilość detali do realizacji oraz poziom skomplikowania geometrii elementów. Na cenę mają wpływ także ilość oraz rodzaj narzędzi użytych do frezowania CNC a także grubość materiału w jakim wykonuje się obróbki. Prosimy o przesłanie projektów w plikach wektorowych dla obróbek 2D lub w plikach 3D dla obróbek modeli a dokonamy wyceny najszybciej jak będzie to możliwe.

Zobacz nasze realizacje frezowania PCV:

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button