Co to jest PCV / PVC?

PCV (PVC/PCW) to tworzywo sztuczne stosowane powszechnie ze względu na swoje właściwości. Polichlorek winylu to materiał jednorodny w swojej strukturze, wodoodporny, odporny na uszkodzenia mechaniczne, jest także dobrym izolatorem. PCV posiada szereg zalet. Ważniejszymi z nich to jego niska cena oraz to, że bardzo łatwo można go obrabiać. Dzięki swoim właściwościom, zdobył ogromną popularność i bardzo często jest wykorzystywany do różnych celów, w wielu branżach. Wycinanie kształtów z PCV jest często wybieraną metodą produkcji detali z tego materiału.

PCV występuje w handlu w postaci płyt o różnych wymiarach i o wielu grubościach. Do dyspozycji mamy kilka kolorów tego materiału. Dzięki tylu wariantom możliwości zastosowania PCV są bardzo duże. Ze względu na łatwość obróbki skrawaniem, frezowanie PVC jest szeroko wykorzystywane w procesach produkcyjnych. Frezujemy zarówno PCV twarde jak i PCV spienione.

Zastosowanie frezowania PCV / PVC

PVC jest szeroko wykorzystywany w branży reklamowej do wykonywania różnego rodzaju szyldów, tablic informacyjnych, stojaków, liter, logotypów, systemów identyfikacji wizualnej, konstrukcji przestrzennych i wielu innych. Ze względu na gładką powierzchnię na polichlorku winylu można malować, drukować oraz naklejać na niego folię. W budownictwie PCV stosuje się do wypełnień stolarki okiennej i drzwiowej, wykonywania ścianek działowych, zabudowy stoisk targowych, zabudów sklepów i lokali usługowych. Na powierzchni PCV można wykonywać grawery takie jak logo, różnego rodzaju oznakowanie, co doskonale uzupełnia wycinanie kształtów z PCV.

Jak frezujemy PCV?

Frezowanie PCV we Wrocławiu wykonujemy na centrum obróbczym o powierzchni stołu roboczego: 3050 x 2100 mm. Daje nam to możliwości wycinania dużych elementów z płyt o dużym formacie. Możemy także frezować dużą ilość mniejszych detali w jednej płycie co przekłada się na optymalizację obróbki, a cały proces produkcji staje się bardzo ekonomiczny.

Jak przygotować projekt oraz pliki do frezowania PCV?

Projekty frezowania CNC w PCV należy przygotować w jednym z popularnych formatów plików wektorowych: DWG, DXF, AI, EPS. Należy przy tym pamiętać, aby wszystkie wektory były zamknięte oraz, aby projekt był przygotowany w skali 1:1, w milimetrach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojego projektu lub potrzebujesz pomocy w przygotowaniu plików do realizacji frezowania PCV to jesteśmy do Twojej dyspozycji. Oferujemy frezowanie PCV we Wrocławiu jednak przyjmujemy zlecenia z terenu całej Polski, zarówno te niskoseryjne jak i te w ilościach produkcyjnych.

Zobacz nasze realizacje frezowania PCV:

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button