Co to jest styrodur?

Styrodur to spieniony polistyren. Materiał ten posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne, dlatego często wykorzystywany jest w budownictwie. Posiada większą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na ściskanie niż styropian. Frezowanie styroduru jest łatwe. Materiał ten dobrze obrabia się skrawaniem. Do wielu celów nadaje się bardzo dobrze, dlatego oferujemy frezowanie styroduru we Wrocławiu

Styrodur to materiał spieniony, a więc jego struktura nie jest jednorodna. Posiada dużo powietrza w swojej objętości i nie nadaje się do bardzo precyzyjnego odwzorowania małych modeli 3D, czy kształtów 2D. Sprawdza się natomiast doskonale przy frezowaniu modeli trójwymiarowych, nie posiadających małych detali, takich jak: litery, cyfry, szyldy, logotypy, i inne większe bryły. Frezowanie styroduru często jest wykorzystywane do wykonywania różnego rodzaju modeli i prototypów, a sam proces obróbki przebiega szybko. Płyty styroduru można kleić ze sobą tworząc dowolnie duże gabaryty z których następnie można wycinać zaprojektowane detale. Elementy powstałe po frezowaniu można ze sobą także sklejać tworząc większe złożone modele.

Jak frezujemy styrodur?

Cięcie styroduru wykonujemy na 4 osiowym centrum obróbczym CNC we Wrocławiu, o polu roboczym 3050 x 2100 x 600 mm. możemy wycinać pojedyncze duże gabaryty jak i wiele mniejszych podczas jednego procesu technologicznego. Styrodur możemy frezować także na osi obrotowej/podzielnicy, gdzie możemy wykonywać rzeźby, bryły obrotowe i nieregularne oraz inne modele wymagające obróbki 360st.

Jak przygotować projekt oraz pliki do frezowania styroduru?

Aby wykonać cięcie styroduru w Desgen we Wrocławiu należy przygotować projekt w formatach: DWG, DXF, AI, EPS dla obróbek 2D oraz: STEP, STP, STL dla obróbek 3D. Wszystkie wektory powinny być zamknięte a projekty powinny być wykonane w skali 1:1 w milimetrach.Wykonujemy frezowanie styroduru we Wrocławiu Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu plików do realizacji obróbki CNC, lub masz jakiekolwiek pytania to chętnie pomożemy.

Frezowanie Styroduru cena

Frezowania styroduru możemy wycenić na podstawie plików przesłanych do nas, których specyfikacja jest omówiona powyżej. Niestety nie jest możliwe stworzenie ogólnego cennika frezownia CNC gdyż wycena czasami bywa dosyć skomplikowana i jest poprzedzona kilkoma obliczeniami. Na cenę frezowania CNC styroduru wpływa przede wszystkim wielkość elementów, które mają być frezowane i rodzaj geometrii – frezowanie elementów 3D będzie z pewnością droższe od prostszych detali dwu wymiarowych. Dla określenia ceny frezowania CNC bierze się pod uwagę także ogólny czas pracy maszyny CNC a także ilość i rodzaj narzędzi jakich musimy użyć w trakcie frezowania CNC aby zrealizować daną obróbkę. Aby dowiedzieć się ile będzie kosztowało wykonanie twojego projektu prześlij do nas odpowiednią dokumentację 2D lib 3D a my wycenimy wykonanie zadania tak szybko jak to tylko będzie możliwe.

Zobacz nasze realizacje frezowania styroduru:

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button