Pianka do frezowania CNC

Pianka polietylenowa powstaje w procesie polimeryzacji polietylenu. Występuje wiele rodzajów pianek polietylenowych, które różnią się przede wszystkim gęstością, sieciowaniem lub jego brakiem, wewnętrzną strukturą oraz przeznaczenie. Pianka polietylenowa jest miękka i doskonale nadaje się do zabezpieczania przedmiotów w trakcie transportu lub do ich przechowywania. Materiał ten jest znacznie bardziej ekologiczny od styropianu i podlega w 100% recyklingowi. Pianka PE występuje w formie płyt różnej grubości, w wielu kolorach, a także w różnych gęstościach, w zależności od zapotrzebowania. Ze względu na dużą popularność tego materiału świadczymy usługi takie jak frezowanie pianki polietylenowej we Wrocławiu.

Zastosowanie pianki polietylenowej PE

Ze względu na swoje właściwości materiał ten jest wykorzystywany do:

  • zabezpieczania przedmiotów w transporcie
  • tworzenia futerałów i etui
  • Do wykonywania kształtek, profili, form i brył różnego rodzaju
  • produkcji mat i puzzli

Pianka polietylenowa wykorzystywana jest szeroko w budownictwie, ponieważ posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Stosuje się ją do produkcji wypełnień różnych opakowań, pojemników do przechowywania narzędzi na halach produkcyjnych, a także przyrządów i sprzętu technicznego. 

Jak wykonujemy frezowanie pianki?

Frezowanie pianki polietylenowej lub frezowanie pianki poliuretanowej pozwala na uzyskiwanie różnorodnych kształtów, zagłębień – form dopasowanych do potrzeb danego wykorzystania. Pianka PE to bardzo dobra alternatywa dla styropianu, ze względu na fakt, że nie potrzeba wykonywać drogich form do uzyskania konkretnego kształtu. Dzięki frezowaniu pianki polietylenowej możemy wykonywać projekty wielkoseryjne, niskoseryjne, a nawet jednostkowe zlecenia. Cięcie pianki polietylenowej jest uzasadnione przy realizacji projektów o dużej zmienności, gdyż nie ma potrzeby wykonywania każdorazowo sztanc i wykrojników. To przyspiesza proces wykonania gotowego produktu, a także ogranicza koszty całego przedsięwzięcia.

Frezowanie pianki polietylenowej wykonujemy na centrum obróbczym CNC we Wrocławiu o polu roboczym o wymiarach: 3050 x 2100 x 600 mm. Możemy zatem realizować projekty o dużych gabarytach. Materiał podczas frezowania jest mocowany do stołu maszyny za pomocą podciśnienia. To rozwiązanie zapewnia unieruchomienie pianki, co pozwala uzyskać wysoką jakość obróbki.

Jak przygotować projekt oraz pliki do frezowania pianki?

Pliki do wykonywania obróbek frezowania pianki polietylenowej / wycinania pianki polietylenowej należy przygotować w jednym z następujących formatów: DWG, DXF, AI, EPS; pamiętając o tym, aby wszystkie wektory były zamknięte, a także, aby projekt był wykonany w skali 1:1, w milimetrach.

Wykonujemy frezowanie CNC pianki polietylenowej we Wrocławiu, przyjmujemy zlecenia nie tylko z regionu, ale także z całej Polski. Jeśli masz pytania, potrzebujesz pomocy projektowej w wykonaniu interesujących Ciebie detali, skontaktuj się z nami. Pomożemy także w wyborze najlepszego materiału dla realizacji twojego projektu.

ZOBACZ TAKŻE INNE POPULARNE USŁUGI

Call Now Button