• Frezowanie drewna CNC – Obróbka drewna w technologii frezowania CNC

  Drewno to jeden z najpopularniejszych, naturalnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie, aranżacji wnętrz oraz we wzornictwie przemysłowym. Występuje w wielu gatunkach, które charakteryzują się zróżnicowanym usłojeniem oraz wybarwieniem. Drewno jest bardzo dobrym materiałem do wykonywania obróbek frezowania CNC. Jego jednorodna struktura pozwala na uzyskanie detali, które są szczegółowe, precyzyjne, a po oszlifowaniu odznaczają się gładką powierzchnią.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Frezowanie drewna CNC – proces obróbki w Desgen

Obróbka CNC drewna jest to proces obróbki skrawaniem, polegający na wycinaniu różnych wzorów dwuwymiarowych, lub uzyskiwania brył przestrzennych, w drewnie. Frezowanie w drewnie wykonuje się specjalnymi frezami o różnym przeznaczeniu: frezami do wycinania kształtów, frezami profilowymi do nadawania odpowiedniego kształty wzdłuż ścieżki przejazdu freza lub  frezami modelarskimi, które służą do uzyskania brył przestrzennych o zróżnicowanych kształtach i do różnorodnych zastosowań. W przypadku wykonywania obróbek CNC brył, najczęściej wykonuje się w pierwszej kolejności frezowanie frezami do obróbki zgrubnej, dzięki temu proces ten jest relatywnie szybki, następnie, aby uzyskać wysoką jakość detali, stosujemy frezy wykańczające pozostawiające po sobie równą i gładką powierzchnię.

stół w jednolitej formie

Stół drewniany obrabiany w technologii frezowania CNC

Struktura drewna w procesie frezowania CNC

Dzięki jednorodnej strukturze materiału, jakim jest drewno, z powodzeniem nadaje się ono do wykonywania takich obróbek jak grawerowanie w drewnie. W gotowym elemencie lub detalu drewnianym możemy grawerować, wycinając w nim kształty i wzory drobnymi frezami na niewielką głębokość. Najczęściej grawerowanymi elementami są logotypy, oznaczenia, emblematy, litery i cyfry, a także ornamenty i złożone grafiki. Wszystko zależy od tego jakie grawerowanie w drewnie klient chce wykonać.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta na frezowanie CNC drewna? Zapraszamy do kontaktu! Pamiętaj, że frezujemy 3d w drewnie

 

Frezowanie drewna CNC – maksymalny gabaryt powierzchni

Na naszym centrum obróbczym CNC we Wrocławiu możemy wykonywać frezowanie w drewnie elementów o dużych gabarytach. Pole robocze naszej maszyny CNC posiada wielkość 3050 x 2100 mm oraz aktywną wysokość 600 mm. Mamy do dyspozycji dużą przestrzeń do wykonywania obróbek CNC. Decydując się na frezowanie w drewnie we Wrocławiu masz możliwość skorzystania z naszej wieloosiowej frezarki CNC. Dzięki dużemu magazynowi narzędzi możemy w krótkim czasie wykonać skomplikowane obróbki 2D lub 3D w drewnie, a także: nawierty, puszki, kieszenie i inne rodzaje obróbek, które zostaną wykonane automatycznie przez frezarkę CNC.

Frezowanie drewna CNC – bryły o nieregularnych kształtach

Nasze centrum obróbcze jest wyposażone w tokarko-frezarkę, dzięki której możemy wykonywać bryły o nieregularnych kształtach, a także figury obrotowe, szybko i precyzyjnie. Wykonane elementy i detale możemy zabezpieczyć nakładając specjalne oleje do zabezpieczania i konserwacji drewna, lub pokryć lakierami do drewna.

nawiercanie elementów drewnianych

Nawiercanie elementów w procesie frezowanie CNC drewna

Grawerowanie drewna – jak przygotować pliki do obróbki CNC ?

Jeśli posiadasz projekt elementów lub detali, które chciałbyś wykonać za pomocą frezowania w drewnie, to należy go zapisać w odpowiedni sposób. Pliki do obróbki 2D zapisujemy w formatach: DWG, DXF, AI, EPS, a do obróbki 3D, w formatach: STEP, STP, STL. Należy pamiętać, aby projekt był przygotowany w skali 1:1 w milimetrach, oraz żeby wszystkie wektory na rysunku były zamknięte. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu plików do wykonania obróbki drewna CNC lub pomocy w przygotowaniu projektu wg Twojego pomysłu, skontaktuj się z nami, a chętnie Ci w tym pomożemy.

Jeśli szukasz usługi frezowanie w drewnie we Wrocławiu to dobrze trafiłeś. U nas możesz zrealizować ją kompleksowo. Frezowanie w drewnie wykonujemy na materiale powierzonym przez Klienta lub możemy dla Ciebie zorganizować drewno jakiego potrzebujesz. Jeśli nie posiadasz własnego materiału, możemy przygotować klejonki drewniane z różnych gatunków drewna.

Frezowanie drewna cena

Cena frezowania CNC drewna zależy przede wszystkim od rodzaju obróbki jaki będziemy wykonywać a także wielkości detali, które będą frezowane. Poziom skomplikowania modelu 3d lub detali dwu wymiarowych także będzie miał znaczy wpływ na końcową wycenę frezowania CNC. Oczywiście ilość detali, które mają byś wykonane także będzie miała wpływ na cenę.

Zapytaj już dziś o cenę wycinania CNC w drewnie!

Grawerowanie w drewnie stosuje się do produkcji:

 • mebli
 • stołów,
 • krzeseł,
 • blatów,
 • ram,
 • płaskorzeźb,
 • elementów wzornictwa przemysłowego,
 • konstrukcji architektonicznych,
 • elementów aranżacji wnętrz,
 • form wtryskowych,
 • matryc.
drewno w trakcie procesu frezowania CNC

Frezowanie kształtów w elementach drewnianych

Frezowanie drewna CNC – przykładowe realizacje:

Przykładowe realizacje Frezowanie drewna

Zobacz także inne popularne usługi

Call Now Button