Drewno to jeden z najpopularniejszych, naturalnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie, aranżacji wnętrz oraz we wzornictwie przemysłowym. Występuje w wielu gatunkach, które charakteryzują się zróżnicowanym usłojeniem oraz wybarwieniem. Drewno jest bardzo dobrym materiałem do wykonywania obróbek frezowania CNC. Jego jednorodna struktura pozwala na uzyskanie detali, które są szczegółowe, precyzyjne, a po oszlifowaniu odznaczają się gładką powierzchnią.

Frezowanie drewna – proces obróbki CNC w Desgen

Obróbka CNC drewna jest to proces obróbki skrawaniem, polegający na wycinaniu różnych wzorów dwuwymiarowych, lub uzyskiwania brył przestrzennych, w drewnie. Frezowanie w drewnie wykonuje się specjalnymi frezami o różnym przeznaczeniu: frezami do wycinania kształtów, frezami profilowymi do nadawania odpowiedniego kształty wzdłuż ścieżki przejazdu freza lub  frezami modelarskimi, które służą do uzyskania brył przestrzennych o zróżnicowanych kształtach i do różnorodnych zastosowań. W przypadku wykonywania obróbek CNC brył, najczęściej wykonuje się w pierwszej kolejności frezowanie frezami do obróbki zgrubnej, dzięki temu proces ten jest relatywnie szybki, następnie, aby uzyskać wysoką jakość detali, stosujemy frezy wykańczające pozostawiające po sobie równą i gładką powierzchnię.

stół w jednolitej formie
Stół drewniany frezowany metodą CNC

Struktura drewna w procesie frezowania CNC

Dzięki jednorodnej strukturze materiału, jakim jest drewno, z powodzeniem nadaje się ono do wykonywania takich obróbek jak grawerowanie w drewnie. W gotowym elemencie lub detalu drewnianym możemy grawerować, wycinając w nim kształty i wzory drobnymi frezami na niewielką głębokość. Najczęściej grawerowanymi elementami są logotypy, oznaczenia, emblematy, litery i cyfry, a także ornamenty i złożone grafiki. Wszystko zależy od tego jakie grawerowanie w drewnie klient chce wykonać.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta na frezowanie CNC drewna? Zapraszamy do kontaktu! Pamiętaj, że frezujemy 3d w drewnie

 

Frezowanie drewna – maksymalny gabaryt powierzchni

Na naszym centrum obróbczym CNC we Wrocławiu możemy wykonywać frezowanie w drewnie elementów o dużych gabarytach. Pole robocze naszej maszyny CNC posiada wielkość 3050 x 2100 mm oraz aktywną wysokość 600 mm. Mamy do dyspozycji dużą przestrzeń do wykonywania obróbek CNC. Decydując się na frezowanie w drewnie we Wrocławiu masz możliwość skorzystania z naszej wieloosiowej frezarki CNC. Dzięki dużemu magazynowi narzędzi możemy w krótkim czasie wykonać skomplikowane obróbki 2D lub 3D w drewnie, a także: nawierty, puszki, kieszenie i inne rodzaje obróbek, które zostaną wykonane automatycznie przez frezarkę CNC.

Frezowanie drewna – bryły o nieregularnych kształtach

Nasze centrum obróbcze jest wyposażone w tokarko-frezarkę, dzięki której możemy wykonywać bryły o nieregularnych kształtach, a także figury obrotowe, szybko i precyzyjnie. Wykonane elementy i detale możemy zabezpieczyć nakładając specjalne oleje do zabezpieczania i konserwacji drewna, lub pokryć lakierami do drewna.

nawiercanie elementów drewnianych
Nawiercanie elementów w procesie frezowanie CNC drewna

Frezowanie drewna – jak przygotować pliki do obróbki CNC ?

Jeśli posiadasz projekt elementów lub detali, które chciałbyś wykonać za pomocą frezowania w drewnie, to należy go zapisać w odpowiedni sposób. Pliki do obróbki 2D zapisujemy w formatach: DWG, DXF, AI, EPS, a do obróbki 3D, w formatach: STEP, STP, STL. Należy pamiętać, aby projekt był przygotowany w skali 1:1 w milimetrach, oraz żeby wszystkie wektory na rysunku były zamknięte. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu plików do wykonania obróbki drewna CNC lub pomocy w przygotowaniu projektu wg Twojego pomysłu, skontaktuj się z nami, a chętnie Ci w tym pomożemy.

Jeśli szukasz usługi frezowanie w drewnie we Wrocławiu to dobrze trafiłeś. U nas możesz zrealizować ją kompleksowo. Frezowanie w drewnie wykonujemy na materiale powierzonym przez Klienta lub możemy dla Ciebie zorganizować drewno jakiego potrzebujesz. Jeśli nie posiadasz własnego materiału, możemy przygotować klejonki drewniane z różnych gatunków drewna.

Frezowanie w drewnie stosuje się do produkcji:

 • mebli
 • stołów,
 • krzeseł,
 • blatów,
 • ram,
 • płaskorzeźb,
 • elementów wzornictwa przemysłowego,
 • konstrukcji architektonicznych,
 • elementów aranżacji wnętrz,
 • form wtryskowych,
 • matryc.
drewno w trakcie procesu frezowania CNC
Frezowanie kształtów w elementach drewnianych

Frezowanie drewna – przykładowe realizacje:

Przykładowe realizacje Frezowanie drewna

Zobacz także inne popularne usługi

Call Now Button