Właściwości aluminium

Aluminium to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu, ze względu na swoje właściwości. Dzięki temu, że ten materiał jest dużo lżejszy od stali, jest bardziej podatny na obróbkę to wykorzystywany jest w wielu branżach do różnych zastosowań. Z aluminium wykonuje się najróżniejsze przedmioty i detale, takie jak np systemy oznakowania, logo, litery, tablice, elementy maszyn i sprzętu używanego w przemyśle, formy, matryce elementy konstrukcyjne do różnych zastosowań i wiele innych.

Aluminium jest to materiał jednorodny w swojej strukturze i bardzo dobrze nadaje się do wykonywania obróbek grawerowania. W aluminium najczęściej wykonuje się grawerowanie logo, liter, systemów identyfikacji wizualnej a także dowolnych wzorów i rysunków. 

Jak frezujemy aluminium?

Frezowanie aluminium to bardzo często wykorzystywany rodzaj obróbki tego materiału. Wykorzystując do tego celu centrum obróbcze CNC o polu roboczym 3000 x 2100 x 600 mm mamy możliwość obrabiać duże jak i mniejsze detale. Automatyczny magazyn narzędzi pozwala na precyzyjne obróbki wieloma narzędziami podczas jednego procesu obróbki.

Jak przygotować projekt oraz pliki do frezowania aluminium?

Pliki do wykonywania obróbek frezowania w aluminium należy przygotować w jednym z następujących formatów: DWG, DXF, AI, EPS. Należy zadbać aby wszystkie wektory były zamknięte a projekt powinien być wykonany w skali 1:1 w milimetrach. Aby wykonać frezowanie w aluminium w 3 wymiarach , dla celów wykonania trójwymiarowych brył, projekty należy przygotować w plikach: STEP, STP, STL.

Wykonujemy frezowanie aluminium we Wrocławiu ale nie ograniczamy się do realizacji zleceń z tego regionu, przyjmujemy zlecenia z całej Polski szczególnie w większych ilościach. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu projektu do realizacji frezowania w aluminium lub przygotowaniu plików to chętnie w tym pomożemy, oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Frezowanie aluminium cena

Wycena frezowania aluminium zależy od wielu czynników i trudno podać nawet choćby podstawowy cennik wycinania aluminium w technologii obróbki skrawaniem CNC. Cena frezowania aluminium zależy przede wszystkim od rodzaju obróbki frezowania – frezowanie 2D lub frezowanie 3D, wielkości elementów, skomplikowania projektu a także  ilości detali do frezowania. Na cenę ma wpływ także jakość dokumentacji, rysunków lub modeli 3d.

Nie zapomnij zapytać o wycenę frezowania aluminium!

 

Przykładowe realizacje frezowania aluminium

Call Now Button