zastosowanie pleksi

Podstawowe zastosowania pleksi

Spis treści:

 

Zastosowanie – popularny materiał szerokiego zastosowania

Popularnie nazywana pleksi to polimetakrylan metylu czy też inaczej PMMA, nazywana często także szkłem akrylowym. Pleksi to tworzywo sztuczne o wielu zastosowaniach ze względu na swoje właściwości. Występuje w wielu kolorach, może być także mleczne, matowe czy w połysku. Jednak największą popularnością cieszy się pleksi przezroczyste, które jest lżejsze od szkła a zapewnia praktycznie taką samą przezroczystość. Jest często wykorzystywane zamiennie do szkła ze względu na mniejszą masę oraz większe bezpieczeństwo związane z dużo większą odpornością mechaniczną od szkła.

 

Pleksi – zastosowanie w budownictwie

Pleksi stosuje się w wielu gałęziach przemysłu, w budownictwie a także w reklamie. Materiał ten może być użytkowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Jest odporny na działanie warunków atmosferycznych oraz na promieniowanie UV.

W budownictwie materiał ten często stosuje się do przeziernych przegród. Często używany w aranżacji wnętrz. Wspomniane wcześniej bezpieczeństwo nie pozostaje bez znaczenia i dlatego materiał ten jest tak chętnie używany.

 

Pleksi – zastosowanie w reklamie

W reklamie jest stosowany między innymi wykonywania kasetonów i różnego rodzaju ekspozytorów. Ze względu na łatwą obróbkę termiczną łatwo pleksi giąć, uzyskując pożądane kształty. Często materiał ten stosuje się przy różnego rodzaju aranżacjach świetlnych ze względu na wysoką przezierność ale także na możliwości formowania różnych brył, które mogą być następnie podświetlone.

 

Poznaj naszą ofertę na frezowanie pleksi!

 

Pleksi – zastosowanie w przemyśle

Bardzo szeroko stosowane jest pleksi w przemyśle. Wykorzystywane jest do budowy osłon maszyn, dzięki czemu bezpiecznie można obserwować procesy technologiczne wymagające uwagi operatora maszyny. Pleksi często stosuje się także jako elementy konstrukcyjne maszyn i urządzeń, takich jak np drukarki 3D, uzyskując odpowiednio sztywną i bezpieczną konstrukcję.

 

To również może Cię zainteresować:

  1. Tworzywa sztuczne – właściwości i zastosowanie w procesie frezowania CNC
  2. Najpopularniejsze materiały POS w reklamie

 

Frezowanie pleksi – dowolne kształty i formy

Pleksi zyskała tak dużą popularność także dzięki możliwościom obróbki w procesach frezowania CNC. Możemy wycinać w niej dowolne kształty, otwory czy formy z bardzo dużą precyzją. Dostępne wymiary i grubości płyt w jakich dostępny jest na rynku ten materiał pozwalają na wykonywanie znacznych rozmiarów komponenty i części które stosowane są w wielu gałęziach przemysłu, wspomnianym budownictwie czy reklamie.

 

Autor: Marcin Juzwa
Projektant form przemysłowych i mebli. Od lat śledzący najnowsze trendy we wzornictwie przemysłowym, motoryzacji, architekturze. Pasjonat różnych technologii wytwarzania. Rozwija firmę produkcyjną, w oparciu o techniki obróbki skrawaniem oraz pomaga w optymalizacji procesów frezowania CNC swoim klientom. 

Przeczytaj również

Call Now Button